Jdi na obsah Jdi na menu
 


DANNA GARCíA- Co myslíš, že se skrývá za mezinárodním úspěchem telenovel? Nejprve je třeba říct, že každá je jiná a jedinečná, nejsou všechny stejné. Samozřejmě pojednávají o lásce, to je jejich cíl. Bez lásky není telenovela. Všechny postavy nás přibližují k tomuto citu, který hýbe světem. To je ten důvod, proč přitahují tolik lidí.
- Byla jsi zázračné dítě: ve čtyřech letech jsi prakticky začala s kariérou, v sedmi jsi vystupovala v jednom televizním pořadu. Jak vzpomínáš na tyto začátky? Moje maminka, zpěvačka Claudia Osuna, byla velmi slavná v 70. letech. Nicméně se provdala a její kariéra se rozplynula, právě v době největší slávy a úspěchu. A když už měla dvě dcery, producenti se o ni znovu začali zajímat a z tohohle důvodu jsme moje sestra a já začaly vystupovat v televizi již od útlého věku.
- Odmala jsi brala hodiny herectví. Ano, moje matka chtěla, abychom se sestrou nebyly nesmělé, a tak nás zapsala na hodiny herectví. Byly jsme sice nesmělé, ale šikovné. Začala jsem účinkovat v televizi jako sedmiletá. Natáčela jsem dokonce i o víkendech a zůstala jsem u toho až do dvanácti. Pak jsem začala s telenovelami, kde jsem hrála všechno: od vedlejších až k hlavním postavám.
- Prožila jsi vůbec normální dětství? Úspěch mě zbavil dětství. Ale měla jsem krásné dospívání, stejné jako ostatní dívky mého věku, ačkoliv jsem se s nimi moc nestýkala. Neměla jsem normální dětství. Dělala jsem to, co moje postava: jestli si hrála, hrála jsem si i já, jestli se smála, smála jsem se také, když cestovala po světě, já také. Vždy jsem byla podmaněná svou postavou.
- Chtěla jsi být vždy herečkou?Jediná věc, kterou jsem nechtěla bylo stát se herečkou. Časem jsem zvítězila nad svou nesmělostí a studem. Před kamerami jsem se potila, červenala se, bylo to strašné. Po hodinách herectví - především po roce stráveném v Actor's Studio v New Yorku - jsem se rozhodla pro to, co teď dělám a to je herectví.
- A když jsi už jasně věděla, že budeš herečkou otevřelo ti to nové obzory? Ano, objevila jsem svou obrovskou citlivost. Sleduji vše, co se kolem mě děje a nerada vidím lidi trpět. I díky mé kariéře jsem se naučila dostat se z jednoho pocitu do jiného. - Jak jsi teď spokojená se svým vzhledem? Nikdy jsem nebyla se sebou absolutně spokojená. Maminka nás chválila, jak jsme studovaly, ale nikdy nám neřekla nic o naší kráse. Teď to vidím tak, že jsem byla velmi hubená… nemyslela jsem si, že se můžu líbit všem. Jak jsem se mýlila, protože to nejdůležitější je to, co nosíme uvnitř!
- Co dáváš svým postávám ze sebe samé? Vždy jim něco předám, to je jisté. Například je to všechna má dobrota, cit pro rodinu… Ale naopak si myslím, že jsem více vyspělá než většina mých rolí, jsem více aktivní: ráda studuji, ráda jsem ženou činu, učím se nové věci, ničím se neomezuji.
- Mnoho tvých postav prožívá bouřlivé vztahy lásky. Prožila jsi někdy něco podobného? Líbilo by se mi, kdyby mě "přepadla" taková vášeň, šílená láska. Měla jsem několik partnerů, se kterými jsem měla dlouhé vztahy, ale ještě jsem nenašla lásku svého života. A pravda je, že bych chtěla poznat stejnou vášeň jako mé postavy.