Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marianna,dcéra noci:

info:

Originál: Mariana de la noche

Zem výroby: Mexiko

Rok výroby: 2003

Počet dielov: 135

Obsah:

Místní pán Atilio Montenegro společně se svým kumpánem Cumachem vyvraždil rodinu Lugo-Navarrů. Z rodiny ale přece jen někdo přežil: chlapec Ignacio a děvče Mariana. Ignacio se zachrání útěkem a Marianu si osvojí Atilio. Po dvaceti pěti letech Ignacia touha po pomstě dovedla zpět na haciendu Dva kříže. Setkal se s bláznivou Maríou Lolou, která ho varovala, aby tajil, kdo skutečně je. Ignacio tak vystupuje jako Sokol Luna. I Mariana už dospěla a je z ní krásná mladá žena. Žije v domě společně se svým „otcem“ Atiliem, sestrou Chachi a tetami Maricou a Isabel. Marcia má na starosti důl, který rodině zajišťuje peníze.           O Marianě koluje pověst, že je prokletá, protože všichni tři její nápadníci zemřeli za záhadných okolností. I přesto ji miluje vesnický lékař Camilo Guerrero. Mariana se proto rozhodne, že už se nikdy nezamiluje a nosí černou. Pak se ale setká s Ignaciem.

            Ignacio začne pracovat v dole a Marcia si na něj začne dělat zálusk. Ignacio a Mariana se začnou potají scházet a později si vyznají své city. Ignacio je hodně zmatený, když se dozví, že Mariana je dcerou jeho úhlavního nepřítele. Marcia se stále snaží Ignacia svést, ale marně. Oba milenci se mezitím tajně vezmou. Naštvaná Marcia vše prozradí Atilovi a ten začne neskutečně žárlit. Vidí v Marianě svou velkou lásku, zemřelou manželku Elisu, a tak nechce, aby Mariana patřila jinému. Ukáže se, že to on zabil všechny její nápadníky. Pravdu o tom, že Mariana není Atilova skutečná dcera (je dcera Lugo Navarra, se kterým Elisa žila, když opustila Atilia) ví jen Isabel.

            Atilio se chce svého soka zbavit, a tak nařídí zřícení dolu. Zemře několik dělníků, ale Ignacio přežije. Nenávist mezi oběma se prohlubuje. Mariana náhodou zaslechne hádku svého otce a tety Isabel. Dozví se, že ji Atilio miluje jako ženu a že zabil všechny její nápadníky. Mariana je zděšená a uteče do pralesa. Spadne do propasti a ztratí paměť. I přesto ale v sobě nosí nový život: Ignaciovo dítě.

            Marianina sestra Chachi velice žárlí na Marianu, protože se jí všichni věnují. Trpí psychickými záchvaty, které zdědila po své matce Maríe Lole. Aby se zabránilo dalším záchvatům a Chachi souhlasila s léčbou, doktor Camilo se s ní ožení. I když v hloubi duše miluje servírku Yadiru. Ta neměla rozhodně lehký život. Odešla od svého kmene z pralesa, a prožila si znásilnění. Ale největší utrpení zažívá, když si uvědomí, že Camila také miluje, ale nemůže s ním být.

            Mariana není nikde k nalezení a je prohlášena za mrtvou. Marcia začne Ignacia vydírat, aby se s ní oženil, protože je těhotná (když se s ní Ignacio ve slabé chvilce miloval). Vyhrožuje, že když si ji Ignacio nevezme, půjde na potrat. Ignacio dává Marcii ultimátum: ožení se s ní, až se dítě narodí a prokáže se, že je jeho.

            O Marianu se mezitím starala María Lola, která zjistila, že je Mariana těhotná. Mariana utekla do města, kde se setkala s Atiliem (ten se nechal prohlásit za mrtvého po nehodě v dole). Atilio jí přesvědčil, že se jmenuje Elisa a je jeho manželkou. Po porodu se chtěl Atilio dítěte zbavit. Nařídil Cumachemu, aby dítě zabil. Marianě řekl, že dítě po porodu zemřelo. Cumache dítě ale nechal Marcii, která potratila a těhotenství jen předstírala.

            Když Mariana utekla od Atilia, srazila se s Yadirou. Moc trpí ztátpu dítěte. Yadira se chce dozvědět, kde byla Mariana celý rok, ale to si Mariana nepamatuje. Později začne pracovat v kasinu i Ivana, který je poslední žijící Lugo-Navarro.

            Ignacio žije dál ve vesnici s Lucreciou, která mu prozradila, že je jeho matka. Ignacio se dozví, že Mariana žije. Ta je jeho chováním zklamaná. Věřila, že jejich láska je nezničitelná, ale nyní zjišťuje, že Ignacio se oženil s Marciou a je otcem jejího dítěte. Mezitím má Candida, Marciina služebná, výčitky svědomí. Svěří se otci Petrovi, že Marciino dítě není její. Marcia donutí Cumacheho, aby jí řekl, kdo jsou rodiče „jejího“ dítěte. Dozví se, že jimi jsou Ignacio a Mariana. O všem se dozví i Lucrecia, ale nemůže nikomu nic říct, protože po probuzení z komatu, které jí přivodil šok, nemůže mluvit.

            Atilio je nemocný a musí používat vozíček. Po celou dobu Marianu sleduje v hotelu, kde Mariana pracuje (když odešla z kasina).          Chachin stav se zhoršuje a pořád dokola opakuje, že Mariana není Atilova dcera (vše jí prozradila María Lola, když si myslela, že umírá). Chachi prozradí Ignaciovi, že jeho otec je Atilio. Yadira se chce vrátit ke svému kmeni, ale má strach, že ji nepřijme zpátky. 

Marcia začne přidávat Atiliovi do pití jed, protože se ho chce zbavit.  Na haciendě se objeví se María Lola a přinese s sebou vycpaný polštář, který používala Marcia, když předstírala těhotenství. Marcii to není příjemné a Atilio odhalí tajemství, že její dítě není ve skutečnosti její.

Soudce rozdělí pozůstalost po Lugo Navarových mezi Marianu, Ignacia a Ivana. Marianě připadne důl, Atilio jí nabízí pomoc při těžbě.

Mariana se vzdala Ignacia kvůli malému, aby měl kompletní rodinu. Po noci s Ignaciem je ale  Mariana znovu těhotná. Ignacia o tom ale neinformuje. Když mají oba autonehodu, přichází o dítě. Doktor má pro Marianu špatné zprávy: už nikdy nebude moci mít dítě. Lucrecia se sice nemůže hýbat, ale vnímá všechno, co se kolem ní děje. Je svědkem toho, jak ošklivě se Marcia chová k dítěti, a uvědomuje si, že se v ní mýlila. Mariana je nešťastná, že se Ignacio žení v kostele a že ho navždycky ztrácí. Stále navštěvuje Atilia ve vězení.

Mariana a Atilio, který je v agónii, jsou oddáni. Po podání léku se Atiliovi udělá lépe. Yadira a Camilo mají domorodou svatbu. Lucrecia se probírá k životu a řekne Marianě, že je její syn naživu.

Lucrecia se bojí, že Ignacio Atilia zabije, a proto se mu přizná, že je to jeho otec. Ignacio je v šoku a nechce tomu uvěřit. Cumacheho trápí výčitky svědomí, a proto Atiliovi prozradí, že Ignacio je jeho syn. Atilio zuří. Cumache jde za Juanem Pablem a vyzpovídá se mu ze všech zločinů, které spáchal. Pak se v lese oběsí.

Atilio unese Marianu a schovává ji v jeskyni. Našla ji tam sice Yadira, ale tu Atilio také svázal. Atilio se snaží přimět Marianu, aby se mu odevzdala jako žena, ale Ignacio ji nakonec zachrání. Atilio zešílí a uteče do pralesa.

Ignacio a Mariana se vrátí domů, kde je všichni radostně vítají. Po okolí se ale potuluje Marcia, která je odhodlaná všechno překazit. Na usedlost přichází Atilio a chce Ignacia zastřelit. Marcia se před něj ale postaví a zachrání mu život. Sama umírá. Atilio prchá, ale vrací se, aby unesl dítě. Ignacio a Mariana ho pronásledují. Atilio těsně před smrtí lituje všech svých činů a prosí za odpuštění. Potom dobrovolně ukončí svůj život skokem do propasti.  Na usedlost přijíždí i Chachi, která se uzdravila a žije ve šťastném manželství.  Ignacio a Mariana nakonec obnoví svůj manželský slib před Isidrem a zároveň uzavřou církevní sňatek.

Obrázky:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Marianna,dcéra noci

(Anita, 9. 1. 2008 16:13)

Bola to fajn telenovela!Mne sa páčila.

senziii

(barbi , 30. 9. 2007 20:13)

ta telenowela je super....a wela romantiky....proste amor